כיצד לבחור מעקות לבית?​

מעקות כבר מזמן לא משמשים רק לבטיחות ובימינו גם היופי והאסתטיקה משחקים תפקיד. אם יש מדרגות, צריך מעקות ועולם של אפשרויות פתוח בפניכם. לאחר ששמתם את הדגש על הבטיחות תעברו לשלב העיצוב. אין סוף לעיצובים, לסגנונות, לחומרים ולרעיונות. חשוב מאוד שהמעקה שבחרתם ישתלב היטב עם שאר הבית ויתרום לזרימה נכונה של החלל.

סגנון חם וביתי, לולייני ועגול, נקי, אלגנטי או בולט הם רק חלק מהאופציות וההתכתבות עם שאר הבית חייבת להילקח בחשבון.

 

סוגי מעקות החומרים מהם עשויים המעקות רלוונטים לסגנון בו בחרתם ולתוצאה הסופית שתתקבל. מעקות מאלומניום הם מהוותיקים ועשויים להיות פיתרון בטיחותי ותוספת עיצובית. את חומר האלומיניום ניתן לשנות לפי רצונכם ולכן המעקות יכולים להיות מפותלים או ישרים, צרים או רחבים ובהתאם לחזון העיצובי.

ניתן גם לצבוע את מעקות האלומיניום בצבעים שונים ובכך ליצור מראה קלאסי, מודרני, אסטתי, מתוחכם, עתיק ועוד. מחירם של מעקות האלומיניום הוא לרוב יקר ביחס לעולם המעקות ותלוי כמובן בכמות ובעיצובים השונים.מעקות זולים יותר שיכולים לספק פתרון דומה הם מעקות הברזל. חשוב לדעת שמעקות אלה פחות עמידים לפגעי מזג אוויר ולכן התקנתם במקום חשוף לגשם או שמש היא בגדר בזבוז. מעקות עץ הם בחירה פופלארית.

כיום המון עיצובים חדשניים לחומר הגלם האהוב כל כך ועל ידי גילופו יעצבו אותו לטעמכם. שלל של דוגמאות וצבעים שונים קיימים בשוק והתוצאה לרוב חמה וביתית.

 

 

אם תרצו מראה פתוח יותר ותחושת מרחב, בוודאי תבחרו במעקות זכוכית. ישנם מעקות זכוכית אטומים או שקופים וממולץ שלא להתפשר על איכות החומרים. התקן למעקה זכוכית מחייב התקנת זכוכית טריפלקס מחוסמת וניתן לבחור את עובי הזכוכית ואת האופן בה היא תורכב. ניתן לבחור במעקה זכוכית ששתול בתעלה סמויה או גלוייה או מעקה שמורכב על מחברי נקודה והבחירה היא עניין של טעם ועיצוב. חומר נוסף ממנו עושים מעקות הוא נירוסטה והוא נחשב לבטיחותי, יציב ויעיל. צבעם כסוף וניתן לנקות אותם בקלות.

 

שילובים אם אתם מתלבטים באיזה חומר לבחור, דעו שאפשר לבחור כמה חומרים. היום שילובים של יותר מחומר אחד לטובת מעקות מקובלים ומבורכים. תוכלו לבחור במעקות זכוכית משולבות עם עץ כדי ללכת על השקוף אבל להוסיף חמימות. את הזכוכית ניתן לשלב גם עם האלומיניום או עם מתכת ובכך להוסיף תפנית מעניינת למעקה כולו. גם את העץ נוהגים לשלב וניתן למצוא מעקות עץ ואלומיניום, עץ וברזל והאפשרויות כמעט בלתי מוגבלות.לסיכום החליטו על סגנון שיתאים, המעקות בבית, בחצר, במרפסת, בבריכה או בכל מקום שתמקמו אותם חייבים להשתלב בסופו של דבר עם העיצוב כולו. בחרו את החומרים שיתאימו לחזונכם כדי להגיע לתוצאה מתאימה עד כמה שאפשר ואל תשכחו את הבטיחות, במיוחד אם גם קטנטנים הולכים לרדת ולעלות.